برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل كروم، فايرفاكس،OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.
اصول لینک سازی داخلی

اصول لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی یکی از مهمترین مسائل و مباحث سئو سایت میباشد که باید حتما به آن توجه داشته باشید.لینک سازی داخلی تمامی صفحات یک سایت را به هم متصل میکند و باعث میشود تا کاربران از طریق همین لینک ها به صفحات مختلف وبسایت شما سر زده و خود میدانید که چقدر این موضوع برای یک وبسایت و سئوی آن مهم میباشد.

زمانی که میخواهیم لینک بیلدینگ داخلی را شروع کنیم باید به این موضوع دقت داشته باشیم که آیا کاربران به آن لینک احتیاج دارند.این موضوع را میتوان اینطور بیان کرد که حتما بایئ صفحات مرتبط را به هم لینک و یا متصل نمود.

به طور مثال زمانی که یک کاربر در صفحه ای است که در حال مطالعه یک مطلب در مورد ووردپرس است نمیتوان کلمات کلیدی یا انکر تکست های آن صفحه را به مقاله ای در مورد فتوشاپ لینک نمود. این موضوع نه تنها تاثثر مثبت بر سئو بلکه تاثثیر منفی میگذارد و موجب نارضایتی کاربران نیز میگردد.

تنها شما هستید که میتوانید به صورت هوشمندانه کاربران وبسایت خود را به صفحات دیگر منتقل کرده و از لینک سازی داخلی بالاترین بهره را در سئوی داخلی سایت خود ببرید.

انواع لینک سازی داخلی:

لینک سازی اتواتیک که با کمک افزونه AUTOMATIC SEO LINKS انجام میشود به این ترتیب که کلماتی را به عنوان کلمات کلیدی معرفی میکنید و هر موقع در مطلبی از کلمات کلیدی استفاده میکنیدبه صفحه ی مورد نظر لینک میشود.

لینک سازی دستی داخلی:

لینک هایی که خود در مطالب میسازید و به صفحات دیگر مرتبط میکنید ازاین دست لینک سازی است که تاثییر بسیار زیادی در سئوی سایت شما میگذارد و از دید موتور جستجوگر گوگل نیز اعتبار بسیار زیادی دارد.

لینک سازی تصاویر:

به لینک هایی که در تصاویر تعبیه شده لینک سازی تصاویر گفته میشود.زمانی که کاربران در موتورهای جستجو مواردی را جستجو میکنند در قسمت تصاویر میتوانند با کلیک بر روی عکس ها به صفحات داخلی وبسایت شما منتقل شوند یا زمانی که از یکی از تصاویر وبسایت شما در سایت خود استفاده مینمایند این لینک کمک میکند تا برخی از کاربران از طریق عکس به سات شما س زده و این مورد میتواند در جذب کاربر تاثثیر زیادی بگذارد.

تاثیرات لینک سازی داخلی:

بالابردن زمان حضور کاربران در سایت شما:اگز شما انکر تکست های مطالب خود را به خوبی شناسایی کنید و در همان کلمات کلیدی لینک سازی به صفحاتی با موضوعات مرتبط را انجام دهید کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر به آن صفحات نیز سر زده و همین موضوع باعث بالابردن مدت زمان حضور کاربر در سایت شما میشود که این موضوع یکی از مهمترین گزینه های سئو ی سایت شما است که باید به آن بسیار دقت داشته باشید.

کم شدن نرخ پرش از سایت:با لینک سازی داخلی کاربران را متقاعد خواهید کرد که مطالب زیادی در حوزه های مختلف دارید بنابر این نزخ فرار کاربران کاهش پیدا میکند

بالابردن بازدید از سایت:لینک سازی داخلی به کخاطب سایت شما کمک میکند تا راحت تر به اطلاعات در مورد جستجوی خود دسترسی پیدا کند و همین امربازدید کاربران را از سایت شما افزایش میدهد.

به تمامی کاربران.طراحان.ومدیران کسب و کار بر پایه ی وب اکیدا توصیه میشود که لینک سازی داخلی را به هیچ عنوان دست کم نگرفته و به این موضوع بیش از پیش اهمیت دهند.زیراعلاوه بر لینک سازی خارصی لینک بیلدینگ داخلی از فاکتورهای بسیار مهم در سئو میباشد که باعث بالا بردن بازدید و کاهش نرخ پرش از یک وبسایت میشود.

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که همواره از کلمات کلیدی متفاوتی برای لینک سازی استفاده کنید به طور مثال در یک مطلب از یک نوع انکر تکست بارها لینک سازی را انجام ندهید و بیشتر از ۲ تا ۳ کلمه ی کلیدی را انتخاب نکنید تا کاربر را از انتقال به صفحات دیگر خسته نکنید.

  • امتیاز به این مقاله آموزشی
۵
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ امتیاز دهی)

دیدگاه بگذارید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال