برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل كروم، فايرفاكس،OPERA یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید.
اینفوگرافیک چیست

اینفوگرافیک چیست

به صورت ساده اینفوگرافیک به معنای ترکیب اطلاعات و عناصر گرافیک است و به تصویری گفته میشود که در آن آمار.اطلاعات و دانش خاصی در قالب آیکون و عناصر گرافیکی جذاب نمایش داده شده است.

از اینفوگرافیک ها برای رساندن یک مفهوم خاص.اطلاعات.اطلاع رسانی.نقشه ها و مسیر ها و به طور کل جلب توج کاربران و بینندگان استفاده میشود.

استفاده از اینفوگرافیک و یا تصاویر گرافیکی باعث میشود که حجم بسیار بالای اطلاعات و داده ها که شکل نوشتاری آن بسیار بلند میشود در قالب یک عکس جذاب خلاصه کرد که درک آن برای مخاطبان بالاتر از نوشتار است و همینطور از خسته شدن کاربران همنگام خواندن یک مقاله جلوگیری مینماید.

انواع اینفوگرافیک:

اینفوگرافیک های ایستا :در این نوع اینفوگرافیک تمام داده ها و اطلاعات در قالب یک تصور جذاب به کاربر نمایش داده میشود

اینفوگرافیک های تعاملی :این نوع اینفوگرافیک که از اسم آن پیداست با کاربر در تعامل بوده و بر اساس اطلاعات کاربر نمایش داده میشود و معمولا در وبسایت ها از آن استفاده میشود.

اینفوگرافیک های متحرک یا اینفوموشن:این نوع اینفوگرافیک ها به صورت متحرک بوده و در قالب انیمیشن یا فایل های گیف قابل دسترس میباشد.

اینفوگرافیک چگونه میتواند به کسب و کار شما کمک کند ؟

همانطور که میدانید ربات های خزنده ی گوگل روز به رو در حال پیشرفته شدن هستند و همین امر باعث میشود به علایق تمامی کاربران در دنیای اینترنت توجه ویژه ای داشته باشد. از اینرو میتوانید با ساخت اینفوگرافیک های جذاب و کاربردی که حاوی اطلاعات و داده های مهمی باشد کاربران را به سمت خود جذب کرده و از جهتی میتواند به رشد و باز نشر اطلاعات شما در قالب ابنفوگرافیک کمک زیادی کند که همین امر تاثییر بسیار زیادی در شناخت سایت شما و سئو ی آن میکند.

دلایل تاثیر اینفوگرافیک بر سئوی سایت شما :

حداقل استفاده از متن 

ایجاد تصاویر گرافیکی جذاب

ابزار بازاریابی موثر

کمک به گسترش نام برند شما 

استفاده از دکمه های اشتراک گذاری در تصاویر

و …… 

 

یکی از بهترین روش ها برای پخش اینفوگرافیک خود بارگذاری آن اول روی وبلاگ و یا وبسایت خود است و بعد از میتوانبد آن را در شبکه های اجتماعی و یا رسانه ها ارسال کرده تا از این طریق ترافیک زیادی را جذب وبسایت خود نمایید.رسانه ها بسیار از اینفوگرافیک ها استقبال کرده و این امر میتواند کمک بسیار زیادی برای شناخت کسب و کار شما کند.

میتوانید چند نمونه از اینفوگرافیک ها را مشاهده کرده و چندین فایل اینفوگرافیک را  به صورت رایگان دانلود کرده و با توجه به نیاز خودتان در آنها تغییرات ایجاد نمایید.

  • امتیاز به این مقاله آموزشی
۵
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)
امتیاز نظرات ۰ (۰ امتیاز دهی)

دیدگاه بگذارید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال